Adrian V. Posted January 17, 2017 Report Share Posted January 17, 2017 Este un proiect de lege care unii s-au grabit sa-l ia drept lege promulgata , in ceea ce priveste dotarea masinilor cu aceasta Carte de salvare. Logica detinerii la bordul masinii a unei astfel de schite este aceea ca in cazul unui accident echipele de descarcerare sa aibe un cumul de informatii despre masina , informatii care ar face salvarea mai usoara . In ceea ce ma priveste am descarcat-o , am printat-o , si am pus-o la parasolar sofer . Mai bine sa fie acolo si sa nu am nevoie de ea , decat - Doamne fereste ! - sa se intample ceva si sa lipseasca . Pentru cei care vor sa o descarce , este foarte simplu : - dati click pe Cartea de salvare- cautati modelul vostru de masina in tabel - descarcati - printati - asezati-o frumos la parasolarul din stanga Quote Link to comment Share on other sites More sharing options...
Recommended Posts
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.