AndreiRazvan15 Posted May 14, 2025 Report Share Posted May 14, 2025 Salut as avea si eu nevoie de un raspuns zilele trecute am cumparat o masina de la un dealer auto am vrut sa o inscriu si sa fac asigurarea pe numele meu dar e 4.000 lei asigurarea pe numele meu asa ca am luat decizia de a inscrie si a inmatricula masina pe numele surorii mele problema este ca cei de la primarie au spus ca nu merge sa fac asta pentru ca factura de la dealer este facuta pe numele meu si nu o poate inscrie altcineva, am tot cautat solutii si am gasit o solutie aceea de ai vinde masina surorii mele acum intrebarea mea este cum procedez? Trebuie sa ma duc la primarie sa o inscriu pe numele meu iar apoi sa o vand sau pot sa o vand fara a ma duce sa o inscriu ? multumesc anticipat! Quote Link to comment Share on other sites More sharing options...
Recommended Posts
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.