Valentin Ionescu Posted April 7, 2025 Report Share Posted April 7, 2025 Vă salut pe toți! Revin cu aceeași problemă nerezolvată. Am cumpărat un lodgy din 2018 și am rămas fără motorină, deși pe aparatul de bord îmi indică o linie plus rezerva. Nu sa aprins becul niciodată și nici nu am alimentat până să-mi dau seama. Am decis apoi să scot sonda și să verific litrometrul. Nu are nici un defect (probat cu ohmmetrul). Am scos bornele litrometrului ca să verific aparatul indicator de bord și acesta rămâne totuși într-o linie plus rezerva. Nu sa aprins niciodată și nici nu a scăzut, nici măcar cu bornele litrometrului scoase. Am cumpărat litrometru nou, l-am montat și totuși nimic nu sa schimbat. Și cu mufa montată și cu ea scoasă, rămâne în două linii ca în poza de mai jos. Ce se întâmplă, căci am pus-o pe tester și totul apare normal în diagnoză? Vă rog ajutați-mă! Quote Link to comment Share on other sites More sharing options...
Recommended Posts
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.