Jump to content
Forum Auto Romania

Recommended Posts

Light On Car Parts Romania

Becurile auto LED pentru faruri sunt noul standard pentru industria luminilor auto, deoarece majoritatea autoturismelor noi sunt livrate cu, cel puțin, lumini de zi cu LED-uri și faruri LED pentru fază scurtă. LED-urile sunt în prezent în proces de înlocuire a becurilor clasice cu halogen în echiparea vehiculele moderne. Acestea oferă o eficiență luminoasă ridicată și o siguranță sporită.

H7 LED auti Niken

Becurile farurilor LED produc o lumină albă clară. Această lumină este asemănătoare cu lumina naturală de zi ceea ce are ca rezultat o percepție plăcută și crescută a obiectelor iluminate. LED-urile auto oferă o funcționalitate excelentă, performanțe tehnice mărite și rezultate optime de iluminare a drumurilor. Becurile farurilor LED susțin economisirea resurselor de energie și oferă mai multă siguranță în trafic.

Bec auto LED Niken

Becurile auto LED pentru faruri NIKEN seria Pro sunt construite cu diode LED de înaltă performanță ce folosesc tehnologia flip chip ce are ca rezultat emiterea unei lumini mai puternice de pe o suprafață mai îngustă, creându-se astfel un model perfect concentrat al fasciculului de lumină emise. Deasemenea, diodele LED sunt poziționate pe o structură de bară realizată din cupru, ceea ce permite o mai bună disipare a căldurii emise de acestea. Pe măsură ce căldura este disipată mai ușor, mai mult curent poate trece prin diodele LED, având rezultatul că emisia de lumină acoperă o zonă mărită crescând în acelasi timp și intensitatea luminoasă emisă. În plus, folosind materiale caracteristice superioare pentru eliminarea rapidă și eficientă a căldurii, cum ar fi aluminiul tip 6063 pentru radiatorul conceput într-o formă specială, un ventilator intern puternic cu o rotație de 8.500 RPM, împreună cu un controler electronic inteligent pentru o gestionare cât mai bună a temperaturii echipamentului, acest lucru va îmbunătăți stabilitatea și performanța luminii furnizate de becurile LED NIKEN ProSeries.

H4 LED

Becurile auto LED NIKEN ProSeries sunt compatibile cu soclul becurilor auto cu halogen existente, procesul de înlocuire a becului vechi cu halogen cu unul nou NIKEN LED fiind simplu și intuitiv. Uneori, în funcție de marca și modelul mașinii dumneavoastră, va fi nevoie de un element adaptor, dar, nu vă faceți griji, îl veți găsi în interiorul pachetului premium NIKEN cu 2 bucăți de becuri auto cu LED-uri. Soclurile becurilor de tip H1, H3, H4, H7, H10, H11, H15, H27, 9005, 9006 și 9012 sunt acoperite de oferta de becuri auto premium a NIKEN LED. Asadar, acestea reprezintă alegerea perfectă la înlocuirea becurilor auto cu halogen.

Atenție: a se folosi doar Off Road, în afara drumurilor publice. Legislația UE nu permite interferarea cu instalația electrică originală a autoturismului. În acest caz este nevoie de omologare separată de la autoritățile competente.

Utilizarea becurilor care nu respectă caracteristicile instalației electrice a autoturismului poate duce la deteriorarea acesteia precum și a farurilor.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...