Jump to content
Forum Auto Romania

Problema ciudata si nemaintalnita cu caldura/ clima


Marius_sorin

Recommended Posts

Detin un Volkswagen Fox din 2005, motor 1.2 benzina.

Am parte de o problema tare ciudata: daca seara las clima (e manuala) setata pe maximul de grade (28), iar dimineata pornesc masina, in 5-10 minute simt căldura in masina. Apoi, daca in acea perioada, dau comutatorul pe 18 grade, iar apoi iar pe 28, nu imi mai baga caldura, ci aer rece, dar nu foarte rece, pentru ca nu e apasat si butonul "AC". Cert este ca, la pornirea la rece, de dimineață, imediat imi baga caldura, daca ramane comutatorul pe căldura, si cum dau pe frig, iar apoi iar inapoi pe caldura, nu mai exista caldura. Chiar nu intelg de ce. Baga, deci, caldura, nu ar fi asta problema. Doar ca e ciudat cum se manifesta.

Care credeti ca ar putea fi problema? Termostat? Radiator de caldura infundat? Problema de natura electrica? Problema in spatele comutatorului de frig si caldura?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...